Aktualności
DOBRE PLONY ZIEMNIAKÓW Z FRUCTUS VENA COMPLEX

FOSFAN SA – jako producent wysokiej jakości nawozów ogrodniczych Fructus, tworzonych w oparciu o najnowocześniejsze zdobycze nauki i techniki z jednoczesnym poszanowaniem środowiska naturalnego, stale monitoruje swoje produkty i sprawdza ich działanie w praktyce.

Tegoroczne ścisłe doświadczenie polowe przeprowadzone przez Stację Doświadczalną Oceny Odmian w Szczecinie Dąbiu potwierdziło zwiększoną skuteczność nawozu Fructus Vena Complex w porównaniu z nawożeniem tradycyjnym.

Doświadczenie założono pod koniec kwietnia a zbioru bulw dokonano w październiku 2020 roku. Doświadczenie przeprowadzono na glebie klasy V (o ph równym 7,8), przedplonem była pszenica. Do badania wytypowano dwie odmiany ziemniaków: Jubilat i Tajfun.
Po zbiorach w październiku uzyskano wyniki, które wykazały, że użycie nawozu Fructus Vena Complex powoduje istotne zwiększenie wielkości i jakości plonu badanych odmian ziemniaka.
Pod wpływem zastosowanego nawozu Fructus Vena Complex uzyskano większą ilość bulw średnich i dużych. Ponadto bulwy były zdrowe, o regularnych kształtach oraz bez spękań mimo tego, że sezon wegetacyjny charakteryzował się bardzo nierównomiernymi opadami deszczu.
Uzyskane rezultaty wskazują na wysoką skuteczność nawożenia ziemniaków nawozem Fructus Vena Complex co oznacza, że nawóz ten jest bardzo dobrą alternatywą dla nawożenia tradycyjnego.